Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městská Knihovna

29. 6. 2008

Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm

 


Vstupní prostor knihovny - Čtenářka od Karla Vašuta
VSTUPNÍ PROSTOR KNIHOVNY - ČTENÁŘKA OD KARLA VAŠUTA


Od 1. září 1993 je zřizovatelem Městské knihovny Město Frenštát pod Radhoštěm. Od roku 1994, kdy Městský úřad Frenštát p.R. zakoupil pro MěK první počítač, docházelo do roku 2004 k postupnému zpracovávání knižního fondu počítačovým knihovnickým programem LANIUS. V roce 1998 došlo k podstatnému rozšíření fondu knihovny svazky zrušené odborové knihovny Siemens (dříve MEZ) Frenštát p.R.

Od března 2001 je společným prostorem DK a Městské knihovny Frenštát p.R. čajovna Magnolia. Prostory Magnolie jsou využívány jako studovna a čítárna pro čtenáře městské knihovny, po 18. hodině jsou určeny veřejnosti. Mimo běžný provoz je čajovna určena ke kulturním, vzdělávacím a hudebním akcím - dopoledne pro školní akce a literární besedy, večer pak k vychutnávání čaje a kávy a kulturní pořady.

Základní funkcí knihovny je práce se čtenářem, půjčování knih a poskytování informací o knihách, besedy se školáky a informační využití internetu.

Výpočetní technika umožňuje také rychlou a bezpečnou orientaci v knihovním fondu městské knihovny. Databáze počítače nahradila klasickou databázi lístkových katalogů, počátkem roku 2008 měla knihovna 69.298 svazků knih a 215 titulů novin a časopisů.

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm má tři základní oddělení:
- oddělení pro dospělé:
- oddělení pro mládež:
- literární čajovna Magnolia

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář